Buttony

Aktualności

Małe derby Szubartowskiego i Głowy

• autor: Magik69, 2014-04-03 14:04

W czwartej kolejce Dywizji A Wojciech Głowa i Maciej Szubartowski poprowadzili swoje drużyny do zwycięstw na ekipami w których grają w Krakowskiej Lidze Futsalu. Tym samym Smoki są bardzo blisko grupy mistrzowskiej, a MK Team otrząsnął się po dwóch porażkach z rzędu. Z tą właśnie drużyną przegrali Pumas Kraków, którymi po raz pierwszy w historii nie pokierował Mateusz Żurek. W pozostałych, dramatycznych spotkaniach Sparta w ostatniej chwili przedłużyła passę porażek OLDów, a Hattrick w podobnych okolicznościach zapewnił sobie trzy punkty w meczu z Drink Teamem.

eNHa – Smoki Wawel Team 6:10 (4:5)

(Wałaszek 3, Dziewoński 2, Warszycki – Szubartowski 5, M. Górka 2, Petlic 2, Szpulecki)

Żółte kartki: Kapela i Dziewoński (obaj eNHa)

eNHa: Kapela, Gibas – Warszycki, Ludwig, Wałaszek, Kania, Dziewoński

Smoki Wawel Team: Porębski – Szubartowski, M. Górka, Szpulecki, Wierzbicki, Petlic

Ostre strzelania rozpoczął już tradycyjnie Szubartowski w na początku spotkania, ale błyskawicznie wyrównał Wałaszek. Kolejny remis był w 7 minucie gdy do siatki trafili Petlic i Dziewoński. Później to Smoki dominowały na parkiecie, a dwie bramki Szubartowskiego i jedna M. Górki dała gościom trzybramkowe prowadzenie w 13 minucie. Uśpiło to Smoki, bo eNHa złapała kontakt po bramce Wałaszka i ślicznym uderzeniu Dziewońskiego.  W drugiej połowie kluczowy był ofiarny wślizg M. Górki, którym zdobył gola w 24 minucie i bramka Szpuleckiego kilkanaście sekund później. eNHa nie mogła pokonać Porębskiego, ale ciągle była w grze dopóki nie nadeszła fatalna 35 minuta gdy Petlic z Szubartowski zdobyli w sumie trzy bramki pieczętując zwycięstwo Smoków. eNHę stać było na jedynie dwie bramki w końcówce, które zmniejszyły rozmiary porażki. Wszystko wskazuje na to, że w tej edycji to eNHa zagra w grupie spadkowej, a Smoki w mistrzowskiej.

MK Team – Pumas Kraków 8:4 (6:1)

(Szyja 4, Angulo 2, Doniec, Głowa – D. Nowak 2, Figwer, Konopka)

Żółte kartki: Prochwicz (MK Team) oraz Filipczak (Pumas Kraków)

Czerwona kartka: Prochwicz (MK Team, 25. Minuta – za drugą żółtą)

MK Team: Satoła – Prochwicz, Angulo, Doniec, Głowa, Szyja

Pumas Kraków: Brzostkiewicz – Pyciak, Leśniak, D. Nowak, Filipczak, Figwer, Konopka, Wojtych

Najważniejszym wydarzeniem spotkania był niewątpliwie debiut najlepszego strzelca w historii ogólnopolskiej Ekstraklasy – Krzysztofa Filipczaka, w barwach Pumas Kraków. Debiut jak się okazało nieudany. Pierwsza połowa rozgrywana była pod dyktando aktualnych Mistrzów. Bramki Głowy i Szyi dały dwubramkowe prowadzenie gospodarzom już w 9. Minucie. Figwer zdobył co prawda bramkę kontaktową, ale rozszalał się Szyja i zdobył trzy kolejne bramki w trzy minuty, a gdy poprawił Angulo było już 6:1. Rosnąca nonszalancja MK Teamu, połączona z czerwoną kartką Prochwicza i graniem bez zmiany od 25 minuty zaowocowała bramkami D. Nowaka i Konopki i było 6:3. Mimo bramkowej riposty Angulo później mecz przypominał bardziej pojedynek Satoły z Pumasami i to pojedynek przez Satołę wygrany. W końcówce oba zespoły zdobyły jeszcze po bramce, ale zwycięstwo MK Teamu, który doszlusował do czołówki wcale nie było takie gładkie na jakie wskazuje wynik.

Sparta Kraków – OLD Grzegórzecki 4:3 (1:1)

(J. Zając 2, Grabiec, Kułaga – M. Zyguła, Sowa, Złydaszek)

Żółte kartki: Gruchała i Szczepański (obaj Sparta Kraków)

Czerwona kartka: Gruchała (Sparta Kraków, 23. minuta – za drugą żółtą)

Sparta Kraków: M. Mroczek – Gruchała, Grabiec, J. Zając, Szczepański, Bukowicki, Kułaga

OLD Grzegórzecki: Zasada – A. Wójcik, M. Wójcik, M. Zyguła, Ł. Zyguła, Sowa, Złydaszek, Piekarz, Wertepny

Wreszcie oglądaliśmy OLDów, którzy grali jak OLDy – uważnie w defensywie i atakując kontrami. Dzięki temu długo mieliśmy wynik bezbramkowy, a J. Zając wynik otworzył dopiero w 16 minucie. Sparta cieszyła się prowadzeniem 60 sekund, gdy wyrównał M. Zyguła. Kluczowym momentem okazała się 23 minuta gdy mecz z czerwoną kartką zakończył Gruchała. OLDy nie wykorzystały co prawda gry w przewadze, ale po bramkach Złydaszka oraz Sowy prowadziły 3:1 w 28 minucie. Sparta otrząsnęła się i złapała kontakt minutę później. Gdy zaczęło już pachnieć niespodzianką wyrównał 37 minucie J. Zając, a szalę zwycięstwa na stronę Sparty przechylił Kułaga minutę później. OLDy miały jeszcze piłkę meczową w 40 minucie, ale do doskonałego zagrania Złydaszka nie doszedł A. Wójcik.

Hattrick – Drink Team 3:2 (2:0)

(Rybski 2, Bałchan – K. Nowak, Rybczyński)

Żółta kartka: Makuła (Hattrick)

Hattrick: Gajoch – Barański, Makuła, Rybski, Walerowski, Gruszczyński, Ziętara, Łuczak, Bałchan, Barański

Drink Team: Rajek – M. Nowak, K. Nowak, Mucha, Dyczkowski, Jodłowski, Gałkowski, Żaba, Rybczyński

Drink Team podszedł do spotkania mocno skoncentrowany, ale nie przeszkodziło to Rybskiemu pokonać Rajka w 3 minucie. Beniaminek próbował się odgryzać, ale strzały z daleka nie szkodziły Gajochowi. Gdy podwyższył prowadzenie Rybski w 15 minucie, Hattrick zaczął grać dużo spokojniej. Mimo, że K. Nowak zdobył bramkę kontaktową w 28 minucie to gospodarze już wówczas czekali, aż będzie można zacząć dobijać rywali. Efektem były seryjne kontry Drink Teamu i seryjne błędy w rozegraniu. W odpowiedzi Rajek miał pełne ręcę roboty, broniąc kilka uderzeń z najbliższej odległości. Emocje sięgnęły zenitu gdy w 36 minucie Walerowski zagrał ręką w polu karnym i rzut karny wykorzystał Rybczyński. Obie drużyny zagrały o pełną pulę, którą zgarnął Hattrick po potężnym uderzeniu Bałchana w 39 minucie.

Piątka kolejki: Rajek Dariusz (Drink Team) – Maciej Szubartowski (Smoki Wawel Team), Ernest Szyja (MK Team), Krzysztof Grabiec (Sparta Kraków), Szymon Bałchan (Hattrick)

Zawodnik kolejki: Maciej Szubartowski (Smoki Wawel Team) – powstrzymywanie Go przypominało ściąganie majtek przez głowę.