Pumas Kraków zwycięzcą Turnieju Jubileuszowego!

• autor: Magik69, 2014-04-07 00:31

Pumas Kraków zostali niespodziewanymi zwycięzcami turnieju z okazji 5. rocznicy powstania klubu futsalowego eNHa. Pomarańczowi dzięki konsekwencji zarówno w ataku jak i obronie pozostawili w pokonanym  polu nie tylko drużyny z nowohuckiego i krakowskiego podwórka, ale również gości ze Śląska. Elektrycy GSP Wesoła i Wirex Będzin, bo o nich mowa zajęły odpowiednio niższe miejsca na podium. Szczególnie rozczarowani mogą być gracze z Będzina gdyż wydawało się, że są murowanymi kandydatami do zwycięstwa. Jubilaci z eNHy nie pokazali się z najlepszej strony i zajęli dopiero 6. miejsce. Królem strzelców Turnieju zsotał Marcin Tenerowicz, który umieszczał piłkę w siatce rywali aż dziesięciokrotnie.

Szczegółu w rozwinięciu.

nowa-galeria-5426166.jpg nowa-galeria-5426167.jpg nowa-galeria-5426168.jpg

Grupa A rozpoczęła swojej zmagania od dwóch bardzo wysokich zwycięstw Wirexu i Microtecu. W drugiej kolejce obie te druzyny zapewniły sobie awans do półfinału, ale miały znacznie większe problemy z odniesieniem zwycięstwa. Microtec długo przegrywał z eNHą 1:0, a Wirex aż dwukrotnie musiał odrabiać straty w meczu z Torpedami. W ostatniej kolejce eNHa zaliczyła jedyne zwycięstwo w turnieju, a Wirex orgrał Microtec, mimo, że i tym razem dwukrotnie odrabiał straty.

eNHa - Wirex Będzin 2:10

(Wałaszek 2 - Terefienko 4, Barchan 2, Wirek 2, R. Kowalski, Płaziński)

Microtec - Torpedy Kobierzyn 11:0

(Tenerowicz 6, Walczewski 3, Czepirski, Ołownia)

eNHa - Microtec 1:3

(Wałaszek - Mularczyk, Walczewski, Ołownia)

Żółta kartka: Ołownia (Microtec)

Wirex Będzin - Torpedy Kobierzyn 6:2

(Wirek 2, Płaziński 2, Terefienko, Cibor - B. Kowalski, P. Banat)

Torpedy Kobierzyn - eNHa 1:11

(P. Banat - Wałaszek 5, Górka 4, Belina-Brzozowski, K. Gibas)

Microtec - Wirex Będzin 3:5

(Tenerowicz 2, Ołownia - R. Kowalski 2, Terefienko, Barchan, Cibor)

1. Wirex Będzin                     3                      3          0          0                      21-7                9

2. Microtec                             3                      2          0          1                      17-6                6

3. eNHa                                  3                      1          0          2                      14-14              3

4. Torpedy Kobierzyn            3                      0          0          3                      3-28                0

Grupa B była znacznie bardziej wyrównana od A. W pierwszej kolejce Salos Piast wydarł z gardła punkt drużynie z Wesołej. Mefisto z kolei mimo, że przegrywało już 0:2 nie pozwoliło się ograć Pumasom. Co ciekawe, jak się później okazało była to jedyna strata punktów przez gości. W drugiej serii spotkań Elektrycy dopiero w końcówce dzięki niesaowitemu instynktowi T. Nowaka pokonali Mefisto, a Pumas nadspodziewanie łatwo ograło faworyzowany Salos. W ostatniej serii spotkań Pumasi pokazali charakter ogrywając Elektryków mimo, że długo przegrywali, a Salos Piast w ostatnich sekundach wygrał z Mefisto, ale jak się okazało za nisko by zagrać w półfinale.

Elektrycy GSP Wesoła - Salos Piast 1:1

(Kaszek - Bąk)

Żółta kartka: Bąk (Salos Piast)

Mefisto - Pumas Kraków 3:3

(Kopacz, S. Mroczek, Czernik - Kluza 2, Żurek)

Elektrycy GSP Wesoła - Mefisto 2:0

(T. Nowak 2)

Żółte kartki: Wiśniewski (Elektrycy GSP Wesoła) i Mikrut (Mefisto)

Salos Piast - Pumas Kraków 0:4

(D. Nowak 2, Kluza, Figwer)

Żółta kartka: Kluza (Pumas Kraków)

Mefisto - Salos Piast 2:3

(Czernik 2 - Bąk 2, Kasprzak)

Żółte kartki: S. Mroczek i Mikrut (obaj Mefisto) oraz Żmuda (Salos Piast)

Pumas Kraków - Elektrycy GSP Wesoła 3:1

(Figwer 2, Leśniak - Czajkowski)

1. Pumas Kraków                   3                      2          1          0                      10-4                7

2. Elektrycy GSP Wesoła      3                      1          1          1                      4-4                  4

3. Salos Piast                          3                      1          1          1                      4-7                  4

4. Mefisto                               3                      0          1          2                      5-8                  1

W meczu o 7 miejsce Torpedy umiejętnie wykorzystały zmęczenie rywali i do 18 minuty był remis. Dopiero S. Mroczek zapewnił gościom wyższą lokatę. W meczu o 5. miejsce po raz kolejny bardzo gościnni okazali się gracze eNHy, którzy po wyrównanym spotkaniu ulegli Salosowi Piast. Z kolei półfinały miały z goła odmienny przebieg. W meczu Pumas - Microtec to goście objęli prowadzenie w 3 minucie po bramce Tenerowicza, ale Pumas nie poddali się się. Wyrównali w 14 minucie dzięki Kluzie, ale końcówka to Ich pełna dominacja udokumentowana dwie bramkami. Kluczową sytuacją drugiego półfinału była akcja z 6. minuty, przy stanie 1:0 dla Elektryków, gdy Kaszka brutalnie faulował Ufel. Rzut karny wykorzystał Czajkowski, a Wirex wycofał bramkarza. Mimo zamknięcia Elektryków, którzy zagrali najlepsze spotkanie w czasie turnieju ,to właśnie drużynie z Wesołej udawało się wyłuskiwać piłkę spod nóg rywali i jeszcze czterokrotnie trafić do pustej bramki. W spotkaniu o trzecie miejsce gracze Wirexu dalej prezentowali niemoc strzelecką, ale po bramce dla Microtecu w 10 minucie gra zaczęła Im się kleić i po sześciu trafieniach zajęli ostatecznie trzecie miejsce w turnieju. W finale dokładnie powtórzył się scenariusz meczu grupowego. Elektrycy objęli prowadzenie już w pierwszej akcji spotkania, ale do remisu doprowadził Leśniak. Mimo wielu szans dla obu drużyn dopiero w 15 minucie prowadzenie dla Pumas dał Figwer, a samej końcówce rywala dobił D. Nowak.

Mecz o 7. miejsce

Torpedy Kobierzyn - Mefisto 1:2

(Banat P. - S. Mroczek, Kopacz)

Mecz o 5. miejsce