Buttony

Aktualności

Bramka życia Mikruta

• autor: Magik69, 2014-04-18 17:35

Wszystkie spotkania w Dywizji B były jednostronne, a najbardziej emocjonujący mecz i tak skończył się dziewięciobramkowym zwycięstwie Supermenów. W pozostałych spotkaniach bez problemów wygrywały Torpedy, Szkoła Aspirantów PSP oraz Krakowiak, dla którego były to pierwsze ligowe punkty w tej edycji.

Szachiści - Torpedy Kobierzyn 1:10 (1:4)

(Jabłoński - Podgórny 4, Włodarczyk 3, Komasiak 2, Warzecha)

Czerwona kartka: Kowalski (Torpedy Kobierzyn, 40. minuta - za faul taktyczny)

Szachiści: Ginter, Antonik - Jabłoński, Nesterak, Jurkiewicz, Szarłat, Kubal, Patrzałek

Torpedy Kobierzyn: Galas - Kowalski, Biel, Komasiak, Warzecha, Włodarczyk, Podgórny

Już po pięciu minutach Torpedy prowadziły 2:0, po znakomitych, dwójkowych akcjach Włodarczyka i Podgórnego. Szachiści złapali kontakt, gdy do siatki trafił Jabłoński, ale w 13 minucie odpowiedział znowu Włodarczyk. Wówczas oglądaliśmy najlepszy okres gry Szachistów, ale brak porozumienia w polu karnym rywala nie przyniósł bramek. Dopiero w 20 minucie jedną z kontr wykończył przepięknym uderzeniem Włodarczyk. W drugiej połowie Szachiści zaryzykowali i źle się to dla Nich skończyło. Wszystkie akcji kasował nie kto inny jak Włodarczyk i uruchamiał mordercze kontry w których seryjnie trafiali Komiasiak i Podgórny. Dopiero w końcówce znalazła się łyżka dziegciu w tej beczce miodu, gdy na kilka sekund przed końcem niepotrzebną czerwoną kartkę zobaczył Kowalski.

FC Cichociemni - Szkoła Aspirantów PSP 0:16 (0:8)

(Gucwa 6, Naściszewski 3, Lorenc 2, Broczkowski 2, Zgrzeblak, Kolanowski, Jaros)

Żółta kartka: Broczkowski (Szkoła Aspirantów PSP)

FC Cichociemni: Kochan - Sikończyk, Gruca, Grzanka, Kuś, Cichański, Duda, Kaczorowski, Madej

Szkoła Aspirantów PSP: Kolanowski - Gucwa, Naściszewski, Lorenc, Broczkowski, Zgrzeblak, Jaros, Maciejewski

Już w pierwszej minucie trafił Naściszewski i wiadomym było, że Cichociemni będą walczyć o najmniejszy wymiar kary. Aspiranci systematycznie robili swoje i notorycznie rozklepywali rywali, którzy w 10. minucie przegrywali 0:5. Na uwagę zasługuje fakt, że szóstą bramkę zdobył uderzeniem z własnego pola karnego Kolanowski, choć sporo pomogli Mu rywale. Końcówka pierwszej połowy należała do Gucwy, który tą częśc gry skończył z hattrickiem. W drugiej połowie gra wyglądała bardzo podobnie, z tym, że seryjnymi asystami popisywał się Naściszewski. FC Cichociemni walczyli do końca i mimo, że Sikończyk co chwilę wybijał piłkę ofiarnymi wślizgami to goście podwoili zdobycz bramkową z pierwszej połowy i spotkanie zakończyło się rezultatem 0:16.

Venatores FC - Krakowiak 3:7 (1:4)

(Colas, Gerardin, Szkutnik - Demski 3, Symon 2, Zając, Drela)

Żółta kartka: Janus (Krakowiak)

Venatores FC: Cwalina - Wąsik, Sowa, Colas, Zdziebło, Szkutnik, Okrzos, Gerardin, Zarzycki, Zimowski

Krakowiak: Żmuda - Drela, Warren, Symon, Demski, Zając, Janus

Krakowiak postanowił nie powielać błędów ze spotkania Pucharu Ligi i po bramce Zająca w 2 minucie pilnował wyniku, prowadząc atak pozycyjny. Pozwoliło to Demskiemu dwukrotnie pokonać Cwalinę i w 14 minucie było 0:3. Chwilę nieuwagi wykorzystał Gerardin, ale tuż przed przerwą trafił Symon. Znakomita gra Krakowiaka pozwoliła stopniowo zwiększać przewagę i po bramkach Demskiego, Symona i Dreli było już 1:7 w 31 minucie. Rozluźnienie się w końcówce kosztowało utratę dwóch bramek, ale nie zmieniło to faktu, że Krakowiak otworzył swoje konto punktowe w lidze.

Supermeny Kraków - Mefisto 12:3 (4:2)

(Konrad Kwolek 4, Telka 3, D. Górka 2, Graca, Kamil Kwolek, Benedyk - Skarbek, Mikrut)

Żółte kartki: Kamil Kwolek (Supermeny Kraków) oraz Mikrut i S. Mroczek (Mefisto)

Supermeny Kraków: Bułka - Pierzchała, Konrad Kwolek, Telka, D. Górka, Graca, Kamil Kwolek, Benedyk

Mefisto: Pakuła - S. Mroczek, D. Mroczek, Wojtasiński, Kopacz, Mikrut, Czernik, Lewandowski, Skarbek, Borkusiewicz

Najbardziej zacięty mecz rozpoczął się na dobre, gdy Mikrut przewrotką zdobył bramkę życia w 5 minucie. Z szoku najszybciej wyszedł Konrad Kwolek, który wyrównał 120 sekund później, ale Skarbek znów dał prowadzenie gościom. Gdy Telka wyrównał w 12 minucie Supermeny poszły za ciosem jeszcze dwukrotnie pokonując Pakułę przed przerwą. Mefisto dalej ostrzeliwało Bułkę, a kontakt został złapany w 27 minucie po trafieniu Borkusiewicza. Niestety dla widowiska dwie bramki zdobył Konrad Kwolek i w 30 minucie mecz się skończył. Ostatnie 10 minut to chaotyczna gra gości i zespołowe kontry gospodarzy, które pozwoliły zamknąć licznik trafień na tuzinie. Ekipa Bułki dalej pozostaje niepokonana, a Mefisto, jeśli myśli o awansie nie może sobie pozwolić już na wpadkę.

Piątka kolejki: Kamil Kolanowski (Szkoła Aspirantów PSP) - Jakub Włodarczyk (Torpedy Kobierzyn), Konrad Kwolek (Supermeny Kraków), Dariusz Zając (Krakowiak), Bartłomiej Naściszewski (Szkoła Aspirantów PSP)

Zawodnik kolejki: Jakub Włodarczyk (Torpedy Kobierzyn) - wyśmienicie dowodził defensywą swojej drużyny, kreował kontry i strzelał piękne gole.