Buttony

Aktualności

Aspiranci wygrali Dywizję B

• autor: Magik69, 2014-06-19 01:26

Dzięki dwóm zwycięstwom nad Supermenami Szkoła Aspirantów PSP rzutem na taśmę zdobyła mistrzostwo Dywizji B. Na trzecim miejscu uplasowała się Enigma, która ograłą Mefisto. W ostatnim spotkaniu Szchiści zdemolowali Venatores FC i zagrają o 5. miejsce.

Szachiści – Venatores FC 17:2 (7:0)

(Nesterak 5, Łaziński 3, Kubal 3, Jurkiewicz 2, Bogusławski 2, Jabłoński 2 – Szkutnik, Okrzos)

Szachiści: Ginter, Antonik – Łaziński, Jurkiewicz, Kubal, Bogusławski, Jabłoński, Nesterak

Venatores FC: Cwalina – Zdziebło, Szkutnik, Okrzos, Zimowski

Mecz absolutnie bez historii. Venatores FC rozpoczęli w czwórkę i na efekty nie trzeba było długo czekać. Po siedmiu minutach Nesterak miał dwie bramki na koncie. Szachiści nie darowali rywalom w żadnej sytuacji i gdy goście uzupełnili skład było już 7:0, a Nesterak był pierwszym zawodnikiem z hattrickiem. Venatores podjęli walkę po przerwie i Szkutnik z Okrzosem wpisali się na listę strzelców. Rozzłościło to jedynie Szachistów, którzy przyspieszyli i po prostu zajechali przeciwnika fizycznie. Ostatecznie licznik stanął na17 trafieniach, a każdy zawodnik z pola od Szachistów miał conajmniej dwie bramki na koncie. Dzięki temu zwycięstwu drużyna Jabłońskiego zagra o piąte miejsce.

Enigma – Mefisto 11:5 (6:1)

(Czaja 6, Krzysztof 2, Curyło 2, Kudelski – Skarbek 4, Borkusiewicz)

Żółta kartka: Kudelski (Enigma)

Enigma: Kisiel – Boroń, Czaja, Krzysztof, Kudelski, Curyło

Mefisto: Mikrut – Czernik, Borkusiewicz, Kopacz, Wojtasiński, Skarbek

Do meczu, którego stawką było trzecie miejsce w Dywizji A Mefisto przystąpiło bez bramkarza i swojego najlepszego strzelca, który pauzował za kartki. To było wodą na młyn Enigmy, która przyszła w niesamowitej jak na siebie sile sześciu graczy. Już w 6 minucie było 3:0, a dwie bramki na koncie miał niezawodny Czaja, którego wspierał Curyło. Mefisto odpowiedziało bramką Skarbka. Pózniej małą próbkę swoich umiejętności dał Czaja strzelając trzy bramki z rzędu. Początek drugiej połowy należał do Mefisto, które dzięki znakomitej komunikacji między Mikrutem a Skarbkiem doszło na 6:4 w 28 minucie. Dwie minuty później Enigma również miała dwie bramki przewagi z tym, że było 7:5. Mefisto poczuło swoją szanse i zaryzykowało, ale skończyło się to aż czterema bramkami Enigmy i ta drużyna po raz drugi stanie na najniższym stopniu podium w Dywizji B, a Mefisto będzie musiało zaczekać jeszcze na pierwsze takie wyróżnienie. Ponadto Czaja swoim snajperskim wyczynem postawił wysoko poprzeczkę Telce z Supermenów.

Szkoła Aspirantów PSP – Supermeny Kraków 5:2 (0:0)

(Wróbel 2, Zgrzeblak, Gucwa, Jaros – Konrad Kwolek, Telka)

Żółte katki: Malisiewicz (Szkoła Aspirantów PSP) oraz Telka (Supermeny Kraków)

Czerwona kartka: Telka (Supermeny Kraków, 34. Minuta, za drugą żółtą)

Szkoła Aspirantów PSP: Broczkowski - Jaros, Gucwa, Maciejewski, Malisiewicz, Naściszewski, Wróbel, Zgrzeblak

Supermeny Kraków: Bułka - Ziobro, Graca, Konrad Kwolek, Kozera, Kamil Kwolek, D. Górka, Goniewicz, Telka

Najbardziej oczekiwane starcie Dywizji B, rozpoczęło się uważną grą w obronie, choć obie drużyny nie szczędziły strzałów. Pierwszy piłkę z siatki wyciągnął Bułka po uderzenie Jarosa w 21 minucie, a fatalna strata kilka minut później kosztowała lidera drugą bramkę. Aspiranci, którzy od około 15 minuty nieustannie nękali Bułkę zdobyli trzecią bramkę w 27 minucie, a gdy Wróbel trafił w poprzeczkę wydawało się, że jest po meczu. Później w roli głównej wystąpił Telka. Najpierw zdobył bramkę, a potem po raz trzeci w rozgrywkach wyleciał z boiska. Tym samymTelka sam przekreślił swoje szanse na koronę króla strzelców. Aspiranci nie wykorzystali gry w przewadze i gdy Konrad Kwolek zdobył kontaktową bramkę wydawało się że może być remis. Supermeny otworzyły się za bardzo i dwukrotnie skarcił Ich Wróbel, w tym raz efektowną piętką. Aspiranci zostali w grze o mistrzostwo Dywizji B i przerwali serię 12 zwycięstw z rzędu Supermenów, mimo, że zagrali bez bramkarza.

Supermeny Kraków - Szkoła Aspirantów PSP  3:10 (2:4)

(Graca, Kozera, D. Górka – Zgrzeblak 4, Gucwa 2, Wróbel 2, Maciejewski, Malisiewicz)

Żółte katki: Benedyk (Supermeny Kraków) oraz Malisiewicz i Naściszewski (Szkoła Aspirantów PSP)

Czerwona kartka: Malisiewicz (Szkoła Aspirantów PSP, 38. minuta, za drugą żółtą)

Supermeny Kraków: Bułka - Ziobro, Graca, Konrad Kwolek, Kozera, Kamil Kwolek, D. Górka, Goniewicz, Benedyk

Stawką meczu klasyfikacyjnego, który był natychmiastowym rewanżem było mistrzostwo Dywizji B. Aspiranci grali na początku zdecydowanie lepiej niż Supermeny i w 8 minucie było 0:2. Pięć minut później trafił Gucwa, a w odpowiedzi Kamil Kwolek przestrzelił przedłużony rzut karny. W 15 minucie, po bramce Zgrzeblaka było nawet 0:4 i wreszcie Supermeny wzięły się do roboty, dochodząc do stanu 3:4 w 21 minucie. Aspiranci szybko podkręcili tempo i w 27 minucie był 3:7 a hattrick miał Zgrzeblak. Z Supermenów zeszło już powietrze i końcówka byłą formalnością. Zwycięstwo to zapewniło Aspirantom Mistrzostwo Dywizji B. Na osłodę Supermenom pozostaje to, że są pierwszą drużyną w historii, która zdobyłą 100 bramek lidze.

Piątka kolejki: Marek Kisiel (Enigma) - Krzysztof Zgrzeblak (Szkoła Aspirantów PSP), Norbert Czaja (Enigma), Marcin Nesterak (Szachiści), Wojciech Graca (Supermeny Kraków)

Zawodnik kolejki: Krzysztof Zgrzeblak (Szkoła Aspirantów PSP) - poprowadził Aspirantów to Mistrzostwa Dywizji B