Buttony

Aktualności

Enigma i Smoki spadają do Dywizji B

• autor: Magik69, 2015-06-11 23:36

Tomburger i Aspiranci udowodnili swoją hegemonie i po odniosły kolejne zwycięstwa ogrywając MK Team i Spartę. Już za tydzień czeka nas hitowe spotkanie o Mistrzostwo Nowej Huty miedzy Tomburgerem i Szkołą Aspirantów PSP. W grupie spadkowej Supermeny Kraków ograły Hattricka i zrzuciły z Dywizji A Enigmę i Smoki, które zmierzyły się między sobą w bardzo nierównym pojedynku.

Tomburger – MK Team 6:3 (2:2)

(Marszycki 4, Bylica,Sikora – Laszczyk 2, Sikora-samobójcza)

Tomburger: Ura  - Oszczypała, Bylica, Marcin Raźny, Mateusz Raźny, Marszycki, M. Niemiec, Sikora

MK Team: Satoła – Doniec, Karaś, Nawrot, Otrębski, Kowalik, Laszczyk

Tomburger od razu siadł na rywalu i Marszycki otworzył wynik w przy pierwszej okazji. MK Team błyskawicznie wyrównał gdy wymusił błąd na rywalu, który skończył się samobójem Sikory. W 9 minucie na strzał z dystansu zdecydował się Laszczyk. Piłka odbiła się od Bylicy i wpadła Urze za kołnierz. Tomburger zepchnał gości do głębokiej defensywy, ale świetnie bronił Satoła. Dopiero w 19 minucie Marszycki wyrównał. Drugą połowę lepiej rozpoczął beniaminek i w 28 minucie było 4:2. Wówczas Lasczyk zdobył kontaktową bramkę i MK Team przycisnął rywala. Ura nie dał się pokonać, a w końcówce wynik przypieczętowali Sikora i niezwykle skuteczny dziś Marszycki, który zaliczył pierwszego hattricka w Dywizji A.

Szkoła Aspirantów PSP – Sparta Kraków 5:2 (0:0)

(Jaros 2, Wróbel 2, Łoś – Gruchała, Bukowicki)

Żółta kartka: Pilch (Szkoła Aspirantów PSP)

Szkoła Aspirantów PSP: Kolanowski – Jaros, Wróblel, Łoś, Hanus, Pilch, Pisarek, Jasińki, Zgrzeblak, Olesiak

Sparta Kraków: Grabiec – Gruchała, Bukowicki, Szczepański, Kułaga, Filo

Sparta mimo, że grały z jedna tylko zmianą i bez M. Mroczka bardzo skutecznie się broniła. Aspiranci walili głową w mur, a Sparta kontrowała i to ona miała najlepszą szanse na objęcie prowadzenie w pierwszej połowie gdy w 17 minucie w słupek trafił Kułaga. Aspiranci dopięli swego dopiero w 25 minucie, gdy sprzed pola karnego uderzył Wróbel. Ten sam gracz podwyższył dwie minuty później, a po chwili ukąsił również Jaros i w 29 minucie było 3:0. W 29 minucie trafił Bukowicki, ale Aspiranci nie dali się gościom rozpędzić i po bramce Łosia było 4:1. W 34 minucie bramkę zdobył Gruchała, ale Sparta słabła z minuty na minutę. Zwycięstwo gospodarzy przypieczętował Jaros w samej końcówce.

Enigma – Smoki Wawel Team 0:7, przerwany w 20 minucie

(Szubartowski 2, Petlic 2, Świech 2, Sadecki)

Żółte kartki: Krzysztof (Enigma) oraz Sadecki (Smoki Wawel Team)

Enigma: Kisiel – Krzysztof, Kamil Czaja

Smoki Wawel Team: P. Gibas – Świech, Sadecki, Petlic, Szubartowski

Enigma przyszła na mecz tylko w trójkę i pewnym było, że niewiadomą jest rozmiar porażki. Gospodarze bardzo dobrze się bronili, a Smoki za bardzo skupiały się na graniu na Szubartowskiego. W efekcie Kisiel z reguł dawał radę bronić strzały rywali. Smoki w ttplażowym tempie zdobyły jedna siedem bramek i wówczas rywale zdecydowali się na zakończenie tego nierównego pojedynku. Wobec wyniku spotkania Hattrick – Supermeny obie drużyny spadły do Dywizji B.

Hattrick – Supermeny Kraków 7:13 (3:7)

(Gruszczyński 4, Rybski, Bałchan, Barański – Fietko 4, Bułka2, Soboloewski 2, Pyzio 2, D. Górka 2, Sałęga)

Hattrick: Rybski, Walerowski, Bałchan, Gruszczyński, Barański

Supermeny Kraków: Bułka – Sobolewski, Sałęga, Fietko, Pyzio, D. Górka

Mecz aktualnych jeszcze Wicemistrzów i Mistrzów Nowej Huty była dość jednostronny. Hattrick ponownie przyszedł bez bramkarza i w 5 minucie przegrywał 0:2, a pierwszą bramkę w lidze zdobył Sałęga, który ma 15 trafień w Pucharze Ligi. Gruszczyński zdobył bramkę kontaktową, ale i tak w 12 minucie było 1:4. Hattrick dzięki bramkom Gruszczyńskiego i Barańskiego wstał z kolan i 2 minuty później było tylko 3:4. Wówczas odpalił Fietko, a Hattrick zupełnie się posypał. W efekcie w 34 minucie był 4:11. Supermeny zdecydowały się zagrać z bramkarzem w polu. Efekt był dwojaki: Hattrick niby zdobył 3 gole, ale Bułka został pierwszym w historii bramkarzem, który w meczu ligowym ustrzelił dublet. Wobec wyniku Engima – Smoki obie ekipy zameldowały się w Dywizji A na kolejną edycję.

Piątka kolejki: Michał Ura (Tomburger) – Dariusz Marszycki (Tomburger), Jakub Fietko (Supermeny Kraków), Michał Petlic (Smoki Wawel Team), Dariusz Wróbel (Szkoła Aspirantów PSP)

Zawodnik kolejki: Dariusz Marszycki (Tomburger) – jeśli w dalszym ciągu będzie w takim postępie rozgrywać co raz lepsze spotkania, to za rok będzie mógł grać w lidze samodzielnie.